26 Nisan 2012 Perşembe

NBA Play-Off Öncesi Son Maçlar ( Last Games B4 NBA POs)


TOR-NJN

Amaçsız iki takım. Deplasman ekip sakatlıkları; Shelden,Deron Williams, Jordan Farmar, Brook Lopez ve Damion James. Brook uzun süreli sakat olduğundan maçı doğrudan etkileyecek isimler Williams'lar. Shelden defansif pivot, Deron hücümun yüzde 60-70i. Toronto'da Bargnani,Bayless ve Calderon sakat isimler. Öncelikli tercihim alt ama oynayacaklar mutlaka maç saatinden önce kontrol etsin eksikleri. Alternatif NJN kazanır tamamen duygusal. :)

Alt 7/10 (Under)
NJN kazanır 6/10 ( AW)

Both teams with no goal will face. Away team injuries are; Shelden,D-Will, JF, BL and DJ. Since Brook has been long-term injured, the efficency importance only for both Williams'. Shelden defender center and Deron is 60-70 percent of offense. For Toronto, Bargnani,Bayless and Jose are the injuries. First of all i choose under but you had better check it out before game-time for who will play or not. Alternative bet is NJN ml or handicap.

DET-PHI

76ers kazanırsa 7.liği alma ihtimali var ki Charlotte'un NYK'u yenmesini bekleyecekleri için bu amaç çok zor görünüyor. Tabi ki sürpriz ihtimali yok değil Charlotte 7 galibiyetle lig sonuncusu olsa bile sezonun son maçında önemli eksikleri yok. Neyse bunu o maçın başlığında detaylı yazarım. Asıl olayımız 76ers'ın havlu atmış olması ve 6 demirbaşın oynamayacak olmaları. Jrue Holiday, Lou Williams, Thaddeus Young, Elton Brand ve Sam Young yoklar bu gece. Çoğu dinlendirilecek ama savunmaya öncelik verecekleri düşüncesi sarıyor beni takımın hücum yükünü sırtlayan bu 6 isimden 5i olunca. Yine önce alt sonra tek eksiği durumu şüpheli Jerebko olan evsahibi galibiyeti.

Alt 8/10 (Under)
Det kazanır 7/10 (HW)

If 76ers wins this one, they may grab the 7th seed in Eastern Conference which will happen in case Charlotte wins tonight against NYK ofc. That looks real hard but i can tell there is a chance even if its a small one. Despite the fact that Charlotte has a terrible record with 7-58 at the bottom of the league, they have no critical missings, anyway i will leave the rest of preview to that game title. Our deal now is that 76ers have dropped the hopes that 6 main scorer (3 starters, 3 bench players) will be out tonight. Most of them will be out due to getting rest but I think they will give high priorty to defending first. Especially with 5 important scorers out.( Did not count Sam Young) First of all under again. Then home team who may be without only Jerebko will win i guess.

CHA-NYK

Charlotte ta önemli bir eksik yok ama dedikoduların son durumundan habersizim. Bilindiği üzere Michael Jordan takımı satabileceğini veya dağıtabileceğini söylemişti. NYK kazanırsa 7.liği garantiler ancak Carmelo ve Chandler çok büyük ihtimal riske edilmeyecekler. Lin ve Jeffries zaten yoktu. Sanıyorum iki takım da (76ers ve NYK) Miami'den çok Chicago istediği için kazanmaya pek hevesli olmayabilirler. Açıkçası uzak durulması gereken bir maç olarak görüyorum ama fantazisiz olmaz. 2/1 deneyelim biz. Geniş kuponlara da üst yazılsın Melo oynamasa da.

Üst      5/10 (Over)
İY/MS 2/1  (FH/FT)

Cha has no important missings but i am not aware of last rumours. As its known, MJ explained that he may sell or send all the players to get off the league. If NYK wins they will claim 7th seed in Eastern but Melo and Chandler will be out ( big probability). Linsanity and Jeffries were out already. I assume that both 76ers and Knicks are not bothered for 7th seed. They want Chicago more than Miami i guess. It is better to not to bet this game with trusted coupons but i can create fantasies. First half 2 Final time 1 i say. Over for the coupons that includes more than minimum bet number.


Gerisi ilerleyen saatlerde.. (The rest will come soon.) Handikaplarla beraber. With handicaps.

Hiç yorum yok: